Recenze 5 pražských čajoven

18. dubna 2016 v 20:48 | Slečna Postradatelná |  Nezařaditelné
Během prokrastinování se občas loudám po Praze a zalejzám do těch pohodovejch temnejch koutů, kde hraje divná hudba a obsluhujou divný lidi. Do čajoven. Kterým se vyhnout a které povinně navštívit?
5 mnou navštívených čajoven.


Seřazeno dle oblíbenosti

1. Siva
Čajovna se nachází v okolí Palladia v centru Prahy. Obsluhují vás zatraceně milí lidé a to především velice ochotní. Hudba nehraje příliš nahlas, osvětlení je tlumené, velký výběr z čajů i tabáků do vodnice. Osobně doporučuji kombinaci banán + broskev. Uhlíky navíc jsou zdarma stejně jako gumové náústky. Tuto čajovnu začnu s radostí znovu navštěvovat, jakmile zapomenou na tu slečnu, co u nich strávila dvě hodiny s hlavou v hajzlu, rozlila, co se dalo a rozžhavenými uhlíky jim propálila jeden kobereček (počátek série článků ze života příležitostního opilce??). Co je ovšem pro nás všechny pravděpodobně jedním z hlavních faktorů? Ceny. Na to, že je čajovna v centru Prahy a že servírujou kvalitní jak čaje, tak tabáky, tak to ničí peněženku rozhodně bolet nebude. Se zeleným Gunpowderem a vodnicí jsme se vešly do 250,- Kč, ne-li méně. Pro mě čajovna číslo jedna ve všech směrech.

Nachází se pár metrů od zastávky metra Karlovo náměstí, není složité ji najít. Obluhují vás pohodoví lidé, náústky i uhlíky navíc jsou zdarma. Čaj si objednávejte s tím, že si budete nalévat sami, jelikož ušetříte a jde jen o to, že si čaj zalejete horkou vodou a odléváte si jej do šálků. Nejvíc easy. Cenově jde o zázrak. Obvykle si kupuji čaj s názvem White king a banán + broskev do vodnice, což mě vyjde na 208,- Kč. Narozdíl ode mnou všech navštívených čajoven se zde platí hned po výběru. Jediné mínus této čajovny je chladno, které v jejích prostorech panuje během zimních měsíců. Rozhodně by ani neuškodilo stáhnout trochu tu hudbu. Každopádně tam znovu zamířím ještě tento týden.

Byla ještě donedávna mnou nejčastěji navštěvovaná čajovna nacházející se nedaleko od zastávky metra Českomoravská, dokud se nezačali ptát na občanky. Každopádně má svou atmosféru, kterou doplňuje příjemná, tiše hrající hudba. Velký výběr z čajů i tabáků, uhlíky navíc se bohužel platí, gumové náústky jsou zdarma. Z tabáků rozhodně doporučuji tropické ovoce a silně nedoporučuji mátu. Občas je potřeba si vodnici ze strany trochu utáhnout. Z čajů mám ozkoušené všechny zelené a mé srdce si získala Zelená mlha. S čajem pro dva a klasickou vodnicí se vejdete do 250,- Kč.

Nachází se na zastávce tramvaje Strossmayerovo náměstí (vyražte směr kostel a po vaší pravé straně tohle zapadlé doupě objevíte). Čajovna je starší a velice dobitá, každopádně to vytváří takovou tu správnou atmosféru, takže to beru jako plus. Cenově se vejdete s čajem i vodnicí do 250,- Kč. Hudba je poněkud otravná a dost nahlas, při tichém hovoru není slyšet ani slova. Ať zvolíte jakýkoliv tabák vždycky to bude chutnat stejně - chemicky, ke konci jako žvýkačky. Dlouho jsem tam nezavítala (od doby, kdy začali chtít občanky, dammit). Obsluha na mě nepůsobí zrovna přátelsky.

Nedaleko od zastávky metra I. P. Pavlova. Včera jsem tam byla poprvé a vracet se tam opravdu nehodlám. Čajovna působí na první pohled velmi udržovaným dojmem, obzvláště na mě zapůsobila vyřezávaná opěradla dřevěných lavic. Tak abych teda začala s tou kritikou. Vodnice nám vydržela tak na dvacet minut, chuť se ztratila velice rychle. K pití jsme si daly ananasovou šťávu, jelikož čaj by nás finančně zahubil. Za dvě sklenice krabicového džusu a vodnici jsme tam nechaly 300,- Kč. Sakra rána. Na to, že vás tam obsluhuje takovej miloučkej Ježíš, to zase tak andělský nebylo. Mé společnici byla zima, takže ještě na to bych si tu mohla postěžovat. Každopádně hudba příjemná a obsluhující pán je velmi vstřícný a milý.

Na závěr všem čajovnám pochválím toalety a vám doporučím být starší 18ti let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama