Systém spřátelených blogů je směšný

6. března 2015 v 18:54 | Slečna Postradatelná |  Nezařaditelné
Každý máme na blogu svá pravidla, která nechceme, aby byla porušována, nýbrž dodržována, avšak znamená to, že pokud se na spřáteleném blogu neukážu alespoň jednou do týdne, že si mě druhý bloger odstraní ze seznamu? Fakt hovadiny se tady zaváděj...


Každý má snad na blogu nějaká svá pravidla a stejně tak i já. Jak se tu nechovat, jak psát komentáře, co ano a co ne. Co je na tom tedy špatně, když i já sama mám taková pravidla?
Takže zaprvé - Má pravidla jsou spíše "balíček pro začátečníky" obsahující, co je správné a slušné. Já sama se vám vykašlu na týdenní komentování. Když mě u vás na blogu jednoduše nic nezaujme, nic nekomentuji, nebo vám napíšu, co mě u vás na blogu baví a co bych si ráda přečetla. A to, že na mě budete naštavní za to, že vám nechodím tak často na blog, svádějte sami na sebe.
Teď se tedy plně dostanu k tématu "Systém spřátelených blogů". Někdo si blogy, které pravidelně navštěvuje, označuje jako Affs, jiní zase jako SB. V mých SB se nachází blogy, které navštěuji ráda, tudíž je dost možné, že mě druhý bloger nemá ve svých SB, jelikož jsem o spřátelení nepožádala a jen si tam za čas nezávazně něco přečtu (Uuuuh, teď to zní, jako kdybych dohodou s jiným blogerem podepisovala smrtelně vážnou smlouvu). Je tady ale i další hromada zmrdů, kteří chtějí do SB jen kvůli vzájemné reklamě. Sorry, ale nebudu propagovat blogy, jejichž autoři píšou sračky (což dává smysl a kdyby byl každý bloger upřímný, řekl by vám totéž).
Obecně známou formalitou je "oplácení komentářů", což ale neznamená, že když někomu něco zkritizuji já, že vy musíte napsat pod nějaký z mých článků "Hrůza" či "Pěkné". Když máte "jednoslovný názor", tak jste mi dost u prdele (někteří v prdeli, jelikož si tím jen dělají reklamu). Bloger, z jehož komentáře jasně plyne, že článek nečetl celý, se návštěvy autora článku, který okomentoval, nejspíše nedočká (pokud tedy nejste začínající bloger, který má radost z každý sračky - jop, i já před třema rokama měla radost ze smajlíků).
V čem spočívá můj systém SB?
Můj SSB spočívá z 50% ve vzájemné propagaci, chytrých komentářích, v tom, že je párkrát za měsíc navštívím a zpravidla čtu na blogu každého minimálně jednu povídku, což mě přivádí k další formalitě.
Pokud vám betuji, či čtu nějakou z vašich povídek na blogu, ať už vám ji kritizuji pozitivně či negativně, vždycky jí dočtu. Já fakt nevím, co jsou ti zmrdi blogeři zač, že vám ke všem kapitolám napíší "Super, těším se na další kapitolu!". Na tak trapný komentáře vážně nijak nereaguji a neměl by ani nikdo z vás. Maximálně se mrknu na váš blog a ukážu vám, co je to správná kritika, což mi připadá vůči vám fér, abyste ze sebe nedělali kretény na všech blozích se svým "Pěkné" a "Hrůza". Nemáte zač.
Pokud vám betuji, zpravidla to znamená, že je vaší povinností sem alespoň jednou do měsíce přijít a něco ŘÁDNĚ okomentovat, jelikož ta korektura a názor mnohdy dlouhý jak tenhle článek dá zabrat. Betování funguje jednoduše v systému něco za něco. Vysvětlím to tak, abyste nebyli naštvaní a jednoduše to pobrali - Kdo z vás má chuť dělat něco, za co se mu nikdo neodvděčí? Nikdo z vás a já taky ne (pokud někdo ano, pravděpodobně jste v začátcích, nebo si to zatím plně neuvědomujete).
Nepochopitelné
Čištění seznamu spřátelených blogů. Proč mít někoho v SB, když jediné, co po něm chcete, je, aby četl vaše články?! To k tomu samozřejmě patří, ale zároveň se s tím blogerem prostřednictvím těch článků začnete poznávat a pokud nejste svině z beauty blogísqů, který slintaj po poklonách na svém blogu (ne každá samozřejmě), tak vám ten člověk svým způsobem přiroste k srdci. Jak si pak někoho takového můžete poté jednoduše odstranit?
Na blogu jsem si pár přátel našla, pár skvělých přátel, a v životě by mě nenapadlo si je odstranit, i kdyby na můj blog půl roku nepřišli, ale stále bychom byli v kontaktu. Zrušte si blog, vy, co se jenom propagujete. Možná jsem tak trochu "koment-socka", jak jsem dnes četla na nejmennovaném blogu, ale rozhodně se nikdy nesnížím na úroveň těch, co žebrají. Já nemám potřebu z vás ty názory páčit. Čtěte si, co chcete a co vás baví. Pište, co vás baví, co se vám líbí, nebo co vám vadí. VŽDYŤ O TOM BLOG JE. Jsem zvědavá, kolik blogerů tento článek přestalo číst někde v polovině jen kvůli tomu, že je moc dlouhý.
Tento článek nepíšu jen kvůli sobě, ale také kvůli svým SB, jelikož když čtu jejich články a následně komentáře (okay, to s tím betováním jsem sem šoupla kvůli sobě) často musím reagovat i na ty podělaný komentáře, protože tu stále existují blogeři, kteří si NEUMÍ udělat pořádný názor. Ne vážně, jestli nějakej hajzl napíše "Souhlasím s tebou, skvělý článek" nebo "Nesmysl, ztráta mého času", tak si vás najdu a bez výčitek svědomí vám půjdu rozmlátit počítač. Protože napsat tento článek mi dalo práci a jako autor očekávám, že bude náležitě zhodnocena.
Tímto článkem neříkám, že je hloupost zavádět si seznam SB, jelikož kdyby tomu tak bylo, sama jej nemám, ale říkám tím, že je naprosto směšné zavádět jej, když vám jde o vzájemnou reklamu a tím vaše spolupráce končí. Pokud nemáte co říct, nekomentujte. Pokud na "v budoucnu spolupracujícím" blogu nenajdete nic, co by vás bavilo, nenabízejte vzájemnou spolupráci.

Mějte se krásně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 6. března 2015 v 19:06 | Reagovat

já nikdy nechápala tyhle ''zákony''. ,, pokud nemáš články třikrát týdně mažu ''. Hovadiny lvl vietnam.

2 Heaven Heaven | Web | 6. března 2015 v 19:15 | Reagovat

Clanek jsem i pres to, ze byl dlohy docetla cely, protoze skvele pises... a mimochodem, souhlasim. Zavadeni SB je dobry kdyz mas ty blogy opravdu rada, ale kdyz jde jenom o reklamu, jakoze to tak vetsinou je, cely system pada. O zadne takove prikyvovalky nestacim, proto si radeji zadny seznam nebudu zavadet. Mam par svych oblibenych blogu, na ktere casto chodim, ale nebudu nekoho navatevovat a psat mu hloupe komemtare jen proto, aby mi je oplatil...

3 Futurity Kane Futurity Kane | Web | 6. března 2015 v 22:25 | Reagovat

Souhlasím s tebou, skvělý článek..! *minutka ticha* To byl jenom vtip, prosím, nebij mě!
Ale teď vážně. Opravdu s tebou souhlasím. Pokud si člověk někoho přidá do "SB", navštěvování jeho blogu by pro něj podle mého mělo být zábavou/odreagováním/čímkoli, ale rozhodně ne povinností. Já tenhle systém vůbec nemám moc v lásce. Pokud se mi nějaký blog líbí, navštěvuji ho i z vlastní vůle a ne proto, že jsem se upsala pod nějaký článek, a musím tam za týden stůj co stůj napsat tři komentáře. To nemá logiku.
K jednoslovným komentářům: Také je zrovna nemiluji, ale musíš uznat, že někdy je těžké vymyslet komentář delší než pár slov, který dává smysl. Nicméně je fakt, že pokud někdo obchází blogy a všude bez rozdílu napíše "pěkný blog", ať se mu líbí nebo je, jen aby na ten svůj přitáhl pozornost, je to trochu padlé na hlavu. /vážně doufám, že tenhle můj výplod dává smysl, jestli ne, ignoruj ho prosím/

4 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 7. března 2015 v 14:54 | Reagovat

Věřím, že ti článek dal dost práce, já bych se takhle rozepsat nedokázala. Máš pravdu, někteří mě žádali o spřátelení, já si přečetla jejich blog a byly tam neskutečné hovadiny a tak jsem jim prostě napsala, že mě téma jejich blogu nezajímá a konec. Nebudu mýt přeci v seznamu nějaký blog, na kterém bych nic nemohla okomentovat. To by ty komenty vypadaly asi takhle: "Hezké.", "Hrůza." Přesně jak jsi napsala. Já ze své zkušenosti vím, že ne každý článek se všem lidem líbí a tak...ale v dnešním blogerském světě je tento problém rozsáhlý. Všichni sbírají komenty. Už jim ani nezáleží na tom co píšou, hlavně aby u článku měli aspoň 50 komentářů (a to si na polovinu ješt odpoví, aby komentů bylo víc!). Já se jako debil píšu s povídkou (to se mi stávalo dřív, teď na můj blog chodí lidi, kteří si rádi čtou povídku a za to jsem vděčná) a měla jsem tam 1 komentář a potom jsem vydala článek ve kterém byly třeba jenom obrázky a celkově jsem si s článkem nedala moc právi a hele u toho bylo 10 komentářů. Lidi už prostě dneska nechtěj ani číst dlouhé články.  3 roky zpátky to bylo úplně jiné...chci ty časy

5 Eleanor Eleanor | Web | 8. března 2015 v 18:32 | Reagovat

Musím říct, že jsi mi vzala během mého čtení tvého článku všechna slova, která jsem při tom hledala. Já - která mám dost horkou hlavu a mám tzv. potřebu někoho o něčem přesvědčovat, se moje tendence proměnila v naprostou "poslušnost" vůči tobě. A to fakt. Smekám před tebou, že jsi se odvážila "vyložit karty na stůl", tak jak jsou a nemusela se při tom nějak zakomplexovaně předvařovat. Cením si takových lidí.

Mě samotné taky hodně vadí, když mi někdo okomentuje článek a nebo - a to častěji - povídku, kterou tak očividně vůbec nečetl a jen se snaží vypadat jako "řádný" bloger, kterýho mám v Affs. Člověka to na začátku potěší, ale není to ta pravá odezva, kterou čekáte a to prostě štve. Je to jako v reálném životě - něco uděláte, dáte si s tím práci a někdo vám úplně očividně řekne svůj "poloviční" názor - aniž by věděl, oč vlastně jde. Tak to přeci nefunguje! Jde o to, že lidé čekají velké skutky, nebo v tomto případě - slušné a pravdivé komentáře -, ale sami se tím neřídí. Jak praví jedno přísloví: Chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se chovali k tobě. Myslím, že to zapadá i do této situace: Komentuj blogerům články tak, jak chceš, aby oni komentovali tobě. (:D)

Bloger, který má Affs založený jen proto, aby mu někdo kometoval jeho články nikdy dlouho nevydrží. Protože ho blogy, kterým psal o spřátelení časem omrzí - začne to brát jako povinnost - a pak nastávají doby plný histusí a zanedlouho definitivní konec. Vím o čem je řeč, já sama jsem taková bývala taky, ale uvědomila jsem si to včas. A díky tobě si to možná uvědomí i ostatní!

Takže máš můj plný souhlas. ;)

6 Executor Executor | E-mail | Web | 11. prosince 2015 v 21:13 | Reagovat

Tieto problémy sú proste problémy buď s deťmi alebo inteligenčne zaostalými jedincami. Tam sa toho veľa nevyrieši. Zobrať im zas priestor celkom by znamenalo aj vziať im možnosť na vývoj - aj vďaka spätnej väzbe okolia. Keď som bol mladší, neblogoval som, ale na jednom diskusnom fóre som urobil 1-2 trapasy.  
Beriem ako fakt, že aj vďaka téme týždňa sa často chcú zverejniť ľudia s ničnedávajúcimi výtvormi. Prečo sa snažia písať ľudia, ktorí nemajú svetu čo povedať, naozaj neviem. Ja vlastne ani nechápem, ako niekomu môžu dôjsť nápady na tvorbu. Nakoniec to až tak nevadí, buď sa zlepšia, alebo to vzdajú.

7 Áďa Áďa | E-mail | Web | 8. ledna 2016 v 19:50 | Reagovat

Ahoj, zavítala jsem na tvůj blog, protože jsem ho měla v minulém roku v příchodových stránkách mého blogu.
Hned jsem začala číst tento článek a zavítala jsem sem taky proto, že už z odkazu jsem si vzpoměla na to, že si zde psala články a myslela jsem si, že by to nemusely být články o ničem, či typu musím něco přidat..
A tak se taky stalo. :-)
Mám pár názorů pro tebe a doufám, že je dobře pobereš a oceníš to, že jsem si s ním dala práci, stejně jako ty se svým článkem. :-)
První se týká tohohle článku. Musím vážně upřímně říct, že mě tvůj text nesmírně přitáhnul.. Přiznávám, že zpočátku jsem měla pocit, že to bude článek co poukazuje na to, jak někteří spářetelní využívají skoro jako služeb a prostě takový tip, co mě osobně příliš neosloví..
Ale poté mě článek začal bavit. Na internetu mě takové články moc baví číst. Ovšem, když jsou zajímavé a ty jsi k nim zkrátka vpadla..
Díky tvému článku jsem si také uvědomila, že jedna z mích affs mě už vůbec netáhne k tomu co mě zajímá a více než 2 měsíce nic nepíše a když už ano, vůbec mě nezajímá daný článek. Za což jsem ráda, že jsi tento článek psala. Dále také, že i když u někoho jiného jsou nejastnosti a občas se mi také úplně nelíbí nějaké okolnosti, mám danou dívku ráda a nesmazala bych si ji.. To jsem si v tu chvíli ještě více uvědomila.. A budu ji dále radit a sdílet svůj názor. To by přece také měl podlě mě být účel affs. Tím také prokazuji, že se každému líbí něco jiného, ale tímhle jsem myslela například věci, které mi na blogu třeba nesedí. Dále ti chci pouze říct svůj názor a chci abys pouze furt nezapoměla na to, že je to názor můj vlastní. Moc mě neupoutaly ošklivé významy i když si je skvěle vystihla, měla jsem pocit, že působíš oproti ostatním namyšleně a to i přesto, že jsi měla velkou pravdu..
A k článku není jediná věc, co bych dodala.
Myslím si, že budeš někdo kdo si stojí na blogu za svým názorem a to, já ocením.
Zkrátka i když to byla pravda, mě se zdálo některé vyjádření ošklivé a drobet mi to kazilo text, ale spoustě lidí to třeba nevadí, protože se jim líbí něco jiného a něco naopak nevnímají, tak jako jiní. Což je asi jasné. Pokud to nejsou až takové jak se říká ovečky.
Také, že si můžeš psát co chceš. Proto ti do ničeho nekecám a nic nenutím.
Jako poslední jsem chtěla dodat, že se na tvůj blog určitě vrátím. Jak už jsem se zmínila máš vlastní názor a skvělý text..
Žádná ovečka.. A tím je to zajímavé a chutné pro čtení.
Co více dodat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama